Zvolte si takovou metodu, která je důkladná

114
čištění koberců

Jsem podnikatel a provozuji autosalon v krajském městě. V převážné části mé firmy jsou podlahy pokryty koberci. Každý rok na jaře se domlouvám s majitelem malé čistící firmy u nás na ulici, že mi koberce vyčistí. Přes léto, kdy jsou dny delší a v prostorách je více denního světla, jsou vidět veškeré nečistoty. V kancelářích se za rok podaří vylít mým zaměstnancům několik káv, čajů a jiných nápojů. Na místech, kudy prochází většina zákazníků, bývají viditelné vyšlapané cestičky. Bohužel letos majitel svou firmu uzavřel a mně tedy nezbývalo nic jiného, než se obrátit na jinou firmu. Začal jsem vyhledávat na internetu náhradní firmu, která by byla ochotna veškeré prostory v krátkém časovém horizontu vyčistit. Zaujaly mě internetové stránky firmy. Dozvěděl jsem se, že  tato velká prosperující firma požívá tzv. kotoučovou metodou čištění. Která spočívá ve využití silného a přitom velmi šetrného strojového vybavení v podobě kotoučového stroje, který pomocí rotačních kartáčů zapracovává velmi účinnou kosmetiku do koberce tak dlouho. Dokud nedojde k odstranění veškeré i mnohaleté do hloubky zašlapané špíny.

Tato…

Tato metoda je skutečně účinná, protože se tato kosmetika spolehlivě vkartáčuje až do veliké hlouby koberce. Z popisu jejich metody jsem pochopil, že pán, který u mě čistíval koberce doposud, používal extrakční metodu,  která není tak kvalitní, protože chemie působí pouze povrchově a není zcela vpravena  v hluboké struktuře koberce. To jsem ale pochopil až po tom, co jsem viděl odvedenou práci. Ale o tom ještě později. Zaslal jsem firmě poptávku s žádostí o zaslání cenové nabídky, reagovali okamžitě. Dohodli jsme se na termínu do týdne. Zaměstnanci firmy dorazili přesně v dohodnutý čas, prohlédli si objednaný prostor k čištění koberců a pustili se do práce. Nanesli na celou plochu koberce aplikovanou značkovou chemii, a pak začali koberec kartáčovat těžkým kotoučovým strojem s hustým kartáčem.Takto vyčistili celý koberec, pustili vysoce výkonný vysavač, kterým všechnu pěnu odsáli pryč a bylo hotovo.

Koberec…

Koberec vypadal dobře, mnohem lépe než po vyčištění v předešlých letech, jak jsem již zmiňoval. Navíc od té doby je jeho údržba snadnější. Toto čištění bylo v porovnání s minulými lety sice dražší, ale kvalita je výrazně větší. Přestože je práce fyzicky náročná, pracovníci  této úklidové firmy byli milí a vstřícní, navíc nerad pracuji s nepříjemnými lidmi, takže jsem jejich přístup velmi ocenil. Firmu můžu všem lidem, kteří poptávají službu čištění koberců, jedině doporučit.  Tato firma dále nabízí i čištění a voskování podlah, mytí oken a čištění čalounění, mytí výloh, fasád a odstraňování grafitů. Své služby realizují po celé České republice, na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Přijmou i zakázku  z  menšího města.  Vše potřebné o jejich servisu najdete na jejich internetových stránkách. Určitě se na ně podívejte. Nesetrvávejte u nějaké firmy jen ze zvyku, jako jsem to dělal já.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Žádné komentáře

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *