Horolezci nelozia len po horách

216
vyškové čistenie okien

Renovácia budov je vec, ktorá by sa nemala podceňovať. V našom okolí renovujú skoro všetci, nevyhol sa tomu ani náš dom. U nás sa vykonávalo zateplenie výťahovej šachty. Po dokončení zatepľovania vyšlo najavo, že práce v tomto mieste ešte neskončili. Až teraz vynikli otrasne zašpinené okná vo výťahovej šachte. Samozrejme ich doposiaľ nikto neumýval, pretože sú zle prístupné, lepšie povedané sú skôr nedostupné.

Podarilo sa nám ale nájsť firmu, ktorá si poradí s umývaním aj takých okien. Neprístupné priestory, horolezecká technika, montážna plošina, fasády čistenie, pre nich žiadny problém. U nás bolo nutné pre umývanie z vonku i zvnútra využiť horolezeckú techniku. Počas umývania okien vo vnútorných priestoroch síce bol náš výťah mimo prevádzky, ale nešlo o dlhý časový úsek, pretože zamestnanci sa ničím nenechali vyrušovať a pracovali veľmi šikovne.Naše deti boli na ich prácu s horolezeckou technikou veľmi zvedavé, takže sme ich pozorovali pri umývaní okien z vonkajšej strany. Museli sme stáť vo väčšej vzdialenosti kvôli našej bezpečnosti. To, že naozaj dodržiavajú všetky pravidlá bezpečnosti a z pohodlnosti zbytočne neriskujú, ako to občas vidím u pracovníkov iných firiem, mi bolo veľmi sympatické.

Deti zaujalo ich horolezecké „vystúpenie“, ma zase postup pri umývaní okien. Najprv sa starostlivo zbavili všetkých hrubých nečistôt a potom už sa mohli venovať bežnému umývaniu a lešteniu. K lešteniu nepoužili žiadne chemické leštidlo ale len bavlnenú plienku, ktorú okná dôkladne leštili za sucha. Na záver po sebe nezabudli všetko upratať.

Boli sme s ich výkonom tak spokojní, že veľa z nás začalo uvažovať o tom, či si firmu nepozvať i na umývanie okien k sebe do bytu. Ja ich služby asi naozaj čoskoro využijem.

 

 

Žádné komentáře

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *