Vaše fasáda může být opět v perfektním stavu

236
jak vzniká plíseň

Čištění fasády není žádná sranda, a je to vždy o to komplikovanější, pokud se vám na ní ještě ke všemu udělá plíseň. A nám se udělala na fasádě našeho psího útulku. Takže jsme to samozřejmě chtěli dostat dolů. Protože nejenom vypadalo škaredě a nebyla to pro nás vůbec dobrá vizitka. Ale taky jsme se báli, aby se ty bakterie z toho nějak nemohly přenést na naše pejsky. Takže bylo potřeba se o to postarat.

Ale i když jsme se s kolegy opravdu snažili, tak to byl skutečně kříž. Mohli jsme zkoušet, co jsme chtěli, ale stejně jsme to nemohli vyčistit. Takže bylo potřeba vyzkoušet něco jiného. Naštěstí jsme na internetu v jednom diskuzním fóru na téma jak vzniká plíseň našli i řešení, jak plíseň odstranit. Jedná se o úklidovou firmu. Měli na internetu samé dobré reference, tak jsme si řekli, že nebudeme hledat nikoho dalšího a necháme si plíseň odstranit právě od nich.

Zaměstnanci…

Zaměstnanci nejdříve nanesli na plíseň dezinfekční prostředek, a poté na něj nanesli protiplísňový nátěr je aplikovatelný na všechny možné povrchy, například i na dřevo, OSB desky a i keramické obklady a podobné materiály. Také ho jde nanést i ve vnitřních i vnějších prostorách a jedná se nejen o účinný prostředek k odstranění. Ale slouží i jako prevence.

A proto jsme si jej nechali dát i dovnitř, abychom měli jistotu, že problémy s plísněmi už opravdu nebudeme muset řešit. Věřte mi, nestojí to za to, je lepší se o takové věci postarat dopředu. Jsme s ním opravdu spokojení a můžeme jedině doporučit. Protože plíseň skutečně zmizela a od té doby se již nevrátila. Nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout a vlhkost ve fasádě bude mít možnost odcházet.

Nátěr…

Nátěr má vlastnost difuzního odporu, takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí. Výhodou tohoto nátěru je také to, že výrazně prodlouží životnost a barevnou stálost fasádního nátěru. Životnost tohoto nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 12 let. A jestli můžu ještě něco doporučit, tak to, abyste si nátěr nechali nanést, i pokud vás plíseň ještě nepotkala.

Jako prevenci. Těmto věcem je opravdu lepší předcházet, ušetří vám to nejen peníze, ale i čas a starosti. S touto firmou jsme určitě nespolupracovali naposledy. Protože nenabízí jen odstraňování plísní, ale i čištění koberců a podlah, mytí oken a výloh a to i ve výškách a odstraňování graffiti. A vše realizují po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Žádné komentáře

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *