Žlutý panelák byl zašpiněný od hmyzu, fasáda od plísně a zelené řasy

73
Čištění fasády od plísně

Já mám…

Já mám za úlohu správu našeho panelového domu jakožto zástupce družstevníků. Nějaké menší úkony, které nejsou nějakým způsobem invazivní, nebo které nejsou nějak finančně nákladné, zařizuju sám bez toho, aby se svolávala schůze. Větší zásahy se ale musí diskutovat a náležitě odhlasovat případně na schůzi. A to byl případ i našeho posledního zákroku. To jsme se téměř jednomyslně shodli, že je potřeba investovat do očištění fasády. Ta už byla po letech, co se jí žádného čištění nedostalo, v šíleném stavu. Úplně nejvíce patrné znečištění je ale podle mě od hmyzu. Panelák je totiž žluté barvy, té jasně kanárkové. A myslím si, že to je důvod, proč je tak pošpiněná od náletů všelijakého hmyzu. Žlutá barva hmyz vždycky přitahuje, myslí si, že je to nějaká květina. Fasáda paneláku je ale špinavá i z jiných důvodů než z náletů hmyzu. Jsou na ní nánosy prachu, pak smogu a dalších spadů. Takže je zapotřebí celkové očisty fasády, aby nám prokoukla. Hledal jsem firmy, které si s tímto problémem poradí.

 

Důležitý…

Důležitý byl také požadavek, aby zvládli vyčistit i vyšší patra. Naštěstí jsem tuto shodu našel u jedné renomované české firmy, která se jmenuje Čištění fasády od plísně. Čištění fasád realizuje A SERVIS totiž nejen u rodinných domů, ale i u velkých panelákových budov a komerčních staveb. Převážně ve městech se na fasádách usazuje vrstva prachu a různých nečistot. Se speciální technologií jsou pracovníci z A SERVIS LIPKA, s. r. o. schopni oživit původní krásu fasády. Zajišťují kompletní čištění a mytí fasád ve výškách za použití horolezecké techniky. Specializují se i na čištění fasád od plísní, mechů, sporů ze zateplených domů, a to velmi progresivní technologií LSG. Což je speciální nátěr, kterým dosáhnou toho, že zamezí tvořící se vlhkosti, která způsobuje růst a tvorbu zelených sanitrů a zamezí a odstraní stávající mikrobiální napadení. Když pracovníci z A SERVISU přijeli, tak nejprve se dali do mechanického a chemického čištění fasády tlakovou vodou s čisticí chemií.

Po zkušenostech…

Po zkušenostech těchto oborníků po kvalitní a profesionální dezinfekci a čištění je fasáda většinou v dobrém stavu a je barevně jednotná a čistá a zpravidla není potřeba obnovovat fasádní výmalbu. A u nás se to potvrdilo. Toto hloubkové čištění opravdu stačilo a výmalbu nebylo třeba obnovovat. Čímž jsme ušetřili pěkný balík peněz. Dále pracovníci provedli chemický nástřik, tedy profesionální dezinfekci fasády chemií, která se pak nechala ještě 24 hodin působit. A v úplném závěru pak došlo na chemické ošetření fasád nástřikem a protiplísňovým nátěrem LSG. Záruka na čisticí a dezinfekční práce A SERVISU je standardně 2 roky. V tomto časovém období se novotvorba plísní a organických nečistot a výkvětů neobjeví a nenastane. Další nárůst organických a dalších nečistot zpravidla nastane v období od 3 až 5 let od čištění. Takže jsem měl opravdu dobrou ruku při volbě této kvalitní firmy.

Žádné komentáře

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *