Profesionální desinfekce v mém podkrovním bytě zatočila s plísněmi

343
Řešíte plísně

Moderní doba přináší spousty vymožeností a zlepšení, která však často mají vedlejší negativní účinky. Jedním z nich jsou půdní byty. V posledních letech se tento trend stále více rozmáhá, nezdá se, že by to zatím nějak stagnovalo. Majitelé bytových domů chtějí pochopitelně co nejvíce vydělávat. Proto se jim většinou vyplatí si dům ještě „nastavit“ a udělat z půdy další dva byty, které může pronajímat. A tedy inkasovat další peníze.

Já jsem nad tím takto dřív vůbec nepřemýšlela. Po rozvodu jsem hledala menší byt, ale podle ceny jsem se pak spíše zaměřila na hledání garsonek. A v časopisech se mi vždy líbily půdní byty. Možná to bylo tím naaranžováním a použitými dekoracemi, ale přišly mi vždycky strašně útulné. Ty trámy a dřevěné obložení vždy udělaly úplně jiný dojem. Proto jsem pak byla nadšená, že jsem také objevila inzerát na pronájem právě takového menšího půdního bytu. A za chvíli jsem se stěhovala.

Stěhovala…

Stěhovala jsem se na jaře a to bylo všechno v pohodě. V létě jsem trochu řešila, že se byt nedal vyvětrat a bylo v něm strašné horko. Ale to se pak dalo docela jednoduše zvládnout klasickým větrákem, co se zapojí jednoduše do elektřiny. Problém ale (pro mě paradoxně) přišel až v podzimních a zimních měsících. Začaly se mi totiž na stropech a později i na zdech ve vyšších místech tvořit plísně. Na internetu jsem i zjistila proč.

Jak je dům zateplený, a kór právě tyto půdní byty na to trpí obzvlášť, je v nich vlhko. Voda se pak sráží na stropech a zdech. Což je živná půda pro všelijaké plísně. Zjistila jsem, že v zimním období je vzdušná vlhkost v interiéru domu při teplotě +21 stupňů mezi 50-65 %. V interiéru se tedy vytváří tlak vodní páry o velikosti 1200-1350 Pa, což odpovídá obsahu vody ve vzduchu v množství 9-12 g/m3. V exteriéru při teplotě -18 stupňů a relativní vlhkosti vzduchu 80-87 %, je částečný tlak vodní páry 120-150 Pa, to odpovídá přibližně obsahu vody ve vzduchu v množství 1-1,8 g/m².

Takže…

Takže se opravdu technicky, a hlavně také číselně potvrdily moje domněnky. Opravdu tato vlhkost vytváří plísně. Teď nastal čas, začít to řešit, abych s plísněmi nemusela už dál soužít. V tomto mi opět pomohl internet. Našla jsem si na něm skvělou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která se specializuje na boj s plísněmi. Hned jsem je oslovila a oni mi obratem přislíbili pomoc. Pak šlo vše ráz na ráz. Když pak přijeli, nejprve pracovníci mechanicky odstranili biologické nečistoty. Následně se povrch nechá vyschnout a poté se na něj aplikuje vhodný dezinfekční přípravek.

Ten se aplikuje na suchý povrch pomocí štětce. Poté se tato účinná látka nechá 24 hodin působit. Po této fázi jsme si ještě nechala nanést speciální nátěr, takzvaný průmyslový polymer LSG. Nanesený nátěr LSG účinně zamezuje vlhkosti, která je základním spouštěčem tvorby zelených sanitrů a zároveň odstraní vznikající mikrobiální napadení. A SERVIS navíc deklaruje, že na žádném povrchu, který je ošetřen a chráněn nátěrem LSG nemají plísně, řasy, bakterie, houby ani kvasinky žádnou šanci přežít. Takže jsem měla radost, že jsem to vyřešila jednou pro vždy. Takže doporučuju tuto firmu, pokud doma řešíte plísně.

 

Žádné komentáře

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *