Odstranit nevzhledné graffiti z fasády není pro A SERVIS LIPKA žádný problém, Odstraňování graffiti Ostrava

242
Odstranění graffiti

Naše firma A SERVIS LIPKA s.r.o. Odstranění graffiti, se specializuje na úklid a odstranění nežádoucích obrázků a nápisů na fasádě domů, nebo jinde na veřejném prostranství. Jsme jedničkou na trhu a dlouhodobě pomáháme udržovat čisté a krásné i fasády vašich domů a příjemné prostředí v našich městech. Specializujeme se na to, jak zbavit fasádu nebo jakoukoliv zeď nevzhledného graffiti, které se nelegálně dostalo na vaši zeď.

Jsme toho názoru, že je potřeba zásahy realizovat, co nejrychleji poté, co se na zdi objeví. Protože jeho autoři pak vidí, že jejich práce je zbytečná, nemá dlouhého trvání a je nežádoucí. Navíc ze zkušenosti víme, že tam, kde se jednou graffiti objeví se často po krátké době objeví i další. Proto se dlouhodobě soustředíme i na prevenci. Protože včasné a rychlé odstranění graffiti je velmi důležité pro námi prováděný „systém čistých budov“. S tím mají svoje zkušenosti i na místním úřadu práce.

Tam…

Tam se jim na fasádě objevil jeden nápis, kterého si moc nevšímali. Za nedlouho ale, aby pohledal místo, kde nápisy nebyly. Opravdu, tak moc posprejovanou budovu jsme dlouho neviděli. Ještě ke všemu se to tam hemžilo množstvím sprostých slov. Zavolali si tedy nás, firmu A SERVIS, abychom jim pomohli fasádu zavit nechtěného umění. Při odstraňování graffiti postupujeme tak, že opakovaně zeslabujeme graffiti až do té míry, kdy jsou vidět jen jeho původní kontury. Poté je většinou nutné fasádu přetřít původní barvou.

Na fasádu doporučujeme aplikovat antigraffitový nátěr, který vaši fasádu ochrání před případnými tagy, a jejich odstranění je poté bezproblémové. Pokud se někde na vaší fasádě objeví graffiti a my ho odstraníme, vždy na tomto místě zcela zdarma vrátíme nový plát antigraffitové ochrany, takzvané AGO. Zabezpečíme tím, že dojde k nanesení nového AGO plátu v místě, které jsme oslabili při čištění a odstraňování. Díky tomu dokážeme nabídnout přijatelné ceny. Nejen v ceně našich služeb, ale hlavně v komplexním servisu, které poskytujeme v oblasti graffiti, patříme k České republice ke špičce svého oboru.

A nejen…

A nejen v České republice, ale také v Rakousku, Německu nebo na Slovensku. Musíme upozornit na to, že pokud odstraňujeme graffiti z povrchu, který není opatřený touto antigraffitovou vrstvou úspěšnost se pohybuje okolo 60 – 90 %. Naopak, pokud antigraffitová vrstva aplikovaná je, účinnost dosahuje až 100 %. Fasády, které jsou opatřeny AGO ochranou, je možné na rozdíl od těch neošetřených, odstranit bez problémů.

Tuto AGO vrstvu bohužel neměla aplikovanou fasáda úřadu práce, kde jsme graffiti odstraňovali minulý týden. Práce pro nás tedy byla složitější a výsledek nejistý. Opakovaně jsme zesvětlovali malůvku na fasádě domu až obrázek téměř zmizel. Nakonec jsme fasádu přetřeli stejnou fasádní barvou. Nakonec jsme se dohodli, že aplikujeme i AGO nátěr, aby se eliminovalo riziko další finanční ztráty při případném dalším útoku vandalů.

Toto opatření je potřeba aplikovat v letních měsících, nebo alespoň v podzimních nebo jarních. Nanášení antigraffiti nátěru je proces, při kterém je nutné, aby byla venkovní teplota vyšší, než 10 ºC a použitá technologie tak mohla bez problému a účinně fungovat. Garantujeme životnost tohoto opatření po dobu až 6 let, kdy si zákazníci budou úplně jistí, že jejich fasádu nemůže nic ohrozit. Doufáme, že budovu úřadu práce dlouho žádný vandal nenapadne, ale kdyby přece jenom ano, bude chráněná.

Žádné komentáře

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *