Pleseň pod tapetou nie je nič výjimočné. Odstránenie plesní Košice

1273
zbavovanie sa plesni

Existuje viac ako sto tisíc rôznych druhov plesní, mnohé z nich môžu mať veľmi negatívny vplyv na zdravie človeka. Toto som mal na pamäti, keď som prvýkrát u nás v dome zacítil zatuchliny. Bol som si istý, že cítim pleseň, ale nevedel som, odkiaľ to môže byť. Tento zápach som navyše cítil len, keď som bol dlho mimo domu.

Pleseň bola schovaná za tapetou

Dlho som po nej pátral a bezúspešne. Na žiadnej stene nebolo nič vidieť. Až raz mi známy povedal, že pleseň sa môže skrývať rôzne za nábytkom, pod tapetami, za obrazy a podobne. Po krátkom hľadaní som je samozrejme našiel za tapetou v obývacej izbe. Pleseň bola tak obrovská, že som bol prekvapený, že zatiaľ neprerastaná aj do tapety.

Strhli sme všetky tapety, aby sme zistili, kam až sa pleseň rozrástla. Našťastie napadla len jednu stenu. Zvyšok bol neporušený. V každom prípade si hovorila o odstránenie. Lenže s niečím tak rozsiahlym sme nemali skúsenosti. Hľadali sme riešenie ako odstrániť pleseň.

Na vine bola kondenzačná vlhkosť

Bolo by vôbec bezpečné skúšať ju zoškrabať? To sme nevedeli a pre istotu sme sa radšej spojili s odbornou firmou, ktorá sa likvidáciou plesní zaoberá a má obrovské množstvo skúseností. Bola to firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., zbavovanie sa plesni.

Pracovníci tejto firmy sa ukázali byť veľmi schopní. Skúmali naše múry, vykonávali rôzne merania a nakoniec nám mohli oznámiť, že príčinou plesne je kondenzačná vlhkosť, ktorú ešte naviac podporili tapety. Potrebovali sme pravidelnejšie vetrať s oknami dokorán a umožniť stenám dýchať. Preto je lepšie ich nezastavovať nábytkom a neoblepovať tapetou.

S LSG náterom nemá pleseň šancu

Okrem dobrých rád nám pracovníci A SERVISU tiež dôkladne odstránili plesne zo steny. Likvidovali starostlivo aj plesňové zárodky. A to vrátane spór, ktoré sa mohli nachádzať na nábytku či na zemi. Všetky tieto povrchy dôkladne vydezinfikovali. A ako ochranu proti vnikaniu vlhkosti naniesli na stenu LSG náter, ktorý je schopný stenu pred vlhkosťou ochrániť a neprepustiť ju. Zatiaľ to funguje tak ako má, sme spokojní.

Žádné komentáře

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *