Zamedziť plesniam v prístupe, obmedziť a vytesniť ich novotvorbu a výskyt, nemusí byť vždy tak zložité. Čistenie plesní Trenčín

705
ako zlikvidovať pleseň

V minulých rokoch sme každú zimu museli likvidovať plesne, ktoré sa nám objavili v okolí okien. Striekali sme ich savom. Chvíľu sme mali pokoj, potom sa opäť vynorili a my sme zase dávali savo. Na jar sme ale zateplili dom. Predpokladali, že sa plesne už neobjavia. Pre istotu sme si tiež dávali pozor na pravidelné vetranie. Snažili sme sa to robiť podľa rád odborníkov – rýchle a dôkladné vyvetranie miestnosti, ktoré nespôsobuje také úniky tepla ako vetranie na ventiláciu.

Dlho to vyzeralo nádejne, ale…

Dlho to vyzeralo nádejne, ale potom sa plesne objavili znova. Najprv len zarosené okná a pár malých plesňových bodiek. Okná som začal pravidelne a fanaticky od vody utierať. Pleseň som zase vystriekal savom. Ale manželka, ktorá savo už neznáša, sa v tú chvíľu tvárila úplne zdrvene a premýšľala ako odstrániť pleseň. Dúfala rovnako ako ja, že sa nám už pleseň nevráti a namiesto toho sme si už opäť zamorovali byt postrekmi.

Po pár dňoch som si všimol…

Keď som si po pár dňoch všimol, že pleseň vyskočila vo väčšej miere aj v okolí ďalšieho okna, pustil som sa do prečesávania rád na internete. Okrem veľkých stavebných zásahov som ale nenašiel nič, čo by sme nevyskúšali. Potom som ale narazil na informáciu o protiplesňovou LSG náteru. Nešlo o žiadnu invazívnu metódu. Tak som sa rozhodol ju vyskúšať, zavolal som do A SERVISU LIPKA s.r.o., ako zlikvidovať pleseň, ktorý tento náter aplikuje, a dohovoril si aplikáciu náteru u nás.

Práca prebiehala v dvoch fázách…

Práca prebiehala v dvoch fázach. V prvej bolo nutné mechanicky odstrániť plesne a ošetriť dezinfekciou možno postihnuté miesta. V druhej fáze sa mohlo na takto ošetrenú plochu naniesť náter. Nešlo o žiadne veľké zásahy ani nič zdĺhavého. Zamestnanci servisu s tým boli dosť rýchlo hotoví.

Zatiaľ si s manželkou pochvaľujeme, ako to pekne funguje. Pleseň sa nám už dlhé mesiace neobjavila a počítame s tým, že sa ani neobjaví.

Žádné komentáře

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *