Nerobte si z plesní svojej spolubývajúcej, zlikvidujte ich protiplesňovým náterom LSG. Čistenie plesní Žilina

663
plesne, zabrániť ich tvorbe

Plesne sú nebezpečné, nie je dobré ich podceňovať a žiť s nimi v jednom byte. Niektorí sa ale naučili túto tému zľahčovať a problémy s výskytom plesní ignorovať. Rovnako tak to robia aj moji starí rodičia. Majú ich v spálni a nevedia si s nimi rady. Raz ich zastriekajú a onedlho ich tam majú zase.

V chladných a nevetraných priestoroch sa plesním darí

Aby som bola úprimná, môžu si za ne sami. Snažia sa ušetriť na energiách, takže kúrenie majú pustené len v naozajstnej zime, viac než so 17 stupňami u nich nemôžem počítať. A aby im teplo neuniklo, skoro vôbec nevetrajú. Tieto dva faktory poskytujú plesniam to najlepšie prostredie, aké si môžu priať. Lenže moji starí rodičia to nechcú počuť, radšej sa s plesňami budú deliť o svoju spálňu. Už sme sa na to s mamou nemohli pozerať. Hľadali sme riešenie, ktoré by od prarodičov nevyžadovalo žiadnu aktivitu. Keď som narazila na protiplesňový náter LSG od A SERVISU LIPKA, s.r.o., plesne, zabrániť ich tvorbe, vedela som, že som našla to pravé. Pozvali sme pracovníkov servisu k starým rodičom domov.

Plesne so sebou nesú zdravotné riziká

Úloha bola zverená dvom veľmi príjemným pánom. Padli si s babkou a dedom hneď do oka. Keby neprišli pracovať, určite by si spoločne všetci dlho pokecali. Našťastie sa ale hneď pustili do práce. Odstránili dôkladne plesne aj so všetkými zárodky. Na čistú plochu naniesli dezinfekciu, ktorú museli nechať deň pôsobiť. Ďalší deň už mohli nanášať LSG náter. Vysvetľovali nám pri tom, čo vlastne spôsobuje vznik plesní. Naťukli aj tému nevetraných a chladných miestností. Tiež nám porozprávali, aké sú možné zdravotné komplikácie spôsobené plesňami. Myslím, že tento výklad na prarodičov zapôsobil oveľa viac, než čo sme im kedy povedali my. Od návštevy A SERVISU začali viac vetrať aj kúriť, plesne sa u nich dlho nevyskytli a dúfame, že to tak aj zostane.

Žádné komentáře

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *