Studentský byt jako ráj pro plísně. Zbavení se plísní v Ústí nad Labem.

678
vliv plísně na zdraví

plísně desinfekcePronajímal jsem svůj byt studentům, ale zjistil jsem, že to není dobrá volba. Studenti v podnájmu bývají problematičtí. Nejen, že si na ně stěžují okolní nájemníci, protože dělají hluk. Ale většinou se ani nestarají o byt a vybavení, které v něm je. Byt kvůli nešetrnosti studentů chátrá mnohem rychleji, než kdyby v něm bydlela rodina se třemi dětmi. desinfekce stěn

Studenti, kterým jsem byt pronajímal jako posledním, se k němu vůbec neuměli chovat. Jako by je nikdo neučil, že k vaření na sporáku se zapíná digestoř, vzduch v bytě musí cirkulovat, a proto se větrá, a stejně tak se větrá, když je v bytě spoustu vodní páry, třeba ze sušení oblečení na topení, což určitě často provozovali. Myslím si to proto, že si mě v zimě zavolali kvůli plísním. Dost se jim rozrostly a chtěli po mě, abych s tím něco udělal. Jenomže oni si za ně mohli sami, ale to jsem pochopil až později, tenkrát jsem je litoval a pustil se do oprav. Hlavně také díky tomu, jaký je vliv plísně na zdraví.

 

Plísně jsem vystříkal…

jak na plísněčím na plísně
Plísně jsem vystříkal, sedřel ze stěny, udělal nový nátěr a byt opět svěřil studentům. Dlouho se neozvali, ale asi za tři čtvrtě roku to tady bylo znovu, zase plísně, na stejných místech. Tentokrát jsem si už přizval na pomoc firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Pracovníci firmy byt prozkoumali, proměřili a nepřišli na žádnou příčinu, která by způsobovala vyšší vlhkost v bytě. Všechno bylo v pořádku, plísně musely být způsobené velice nešetrným užíváním bytu.

Měl jsem toho dost, se studenty už jsem neprodloužil nájemní smlouvu, nechal jsem A SERVIS, aby plísně ze stěny odstranil, a také jsem pro jistotu souhlasil s provedením protiplísňového nátěru LSG. S novými pracujícími nájemníky jsem naprosto spokojený, ví, jak se o byt správně starat. Byt je už dlouhodobě bez plísní.

 

 

Žádné komentáře

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *