Zápach na toalete vyrieši bezvodný pisoár

285
bezvody pisoar ecostep

Zatiaľ čo Bill Gates už roky investuje čiastku svojho nekonečného bohatstva do vývoja záchoda, ktorý nepotrebuje vodu na splachovanie, aby tak zlepšil hygienické životné podmienky miliónov chudobných ľudí v treťom svete, u nás sa v posledných rokoch začal stále viac používať bezvodý pisoár od spoločnosti Ecostep. Môžeme s odvahou povedať, že budúcnosť je už priamo za dverami. Momentálne veľmi veľká časť súkromných prevádzok na Slovensku už nahradila klasické pisoáre za bezvodné. Keď sa v najbližších rokoch vymení aj podstatná časť tradičných pisoárov v školách, divadlách, úradoch, kinách, či staniciach, za tieto ekologické pisoáre, tak naše životné prostredie ušetrí milióny litrov vody ročne, ktoré sú momentálne potrebné na ich prevádzku.

Navyše všetci dobre vieme, že chlapci sú v tomto ohľade nepozornejší a na pánskych záchodoch vládne vždy nepríjemný zápach moču. Aj tento problém sa dá definitívne vyriešiť inštaláciou špeciálnych patentovaných bezvodných pisoárov, ktoré majú veľmi jednoduchú montáž a sú napojené priamo na kanalizáciu. Ich údržba je oveľa jednoduchšia a to aj z ekonomickej stránky.

Ako vlastne fungujú? Jednoduchý odolný membránový ventil v zásobníku posúva moč priamo do kanalizácie a vďaka špeciálnemu tesneniu zabráni spätnému návratu moču alebo smradu, ktorý inak zostáva v klasických pisoároch. Navyše osobitne navrhnutý zásobník s membránou zadržuje nečistoty a stačí ho vymeniť, podľa potreby, každých 6 až 18 mesiacov. Na špeciálnom keramickom povrchu nezaschýnajú špinavé kvapky a nešíria sa tak nebezpečné baktérie.

Smrad na WC vzniká rozložením organickej hmoty vo vode, ktorú tento pisoár vôbec nevyužíva a práve v tom spočíva jeho tajomstvo eliminácie zápachov. Maximálnu hygienu a čistotu si udrží jednoduchým pretrením dezinfekčným sprejom. Tým, že nemá žiadny splachovací systém je úplne bezdotykový. Zabráni sa tak ďalšiemu šíreniu baktérií a iných nebezpečných látok. Tento revolučný systém teda nielen šetrí energiu a vodné zdroje ale navždy dokonale eliminuje zápach a škodlivé baktérie z toaliet.

Žádné komentáře

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *