Když odstraňujete graffiti, přemýšlejte už nad tím, že vám možná za chvíli přibude další

173
Odstraňování graffiti Brno

Volal mi táta. Sprejeři jim posprejovali dům a on s tím chtěl hned něco udělat. Věděl, že i nám před pár týdny dům posprejovali, tak mi volal, aby se poradil. Bohužel jsem nebyl asi ten pravý, s kým se v takové situaci radit, protože jsem sám radu potřeboval. Řekl jsem tátovi, že jsem se pokoušel graffiti přetřít novým nátěrem, ale bylo to k ničemu, protože graffiti i tak prosvítalo. Poradil jsem mu, ať zkusí seškrabat omítku. Tím jsem ho očividně moc nepotěšil.

Graffiti a jejich odstraněníPískování přírodního kamene a betonuÚzké uličky - tvorba sprejerů

Protože se jen pár dní po…

Protože se jen pár dní po tomto telefonátu dostali k dalšímu útoku na stěnu mého domu a přemalované prosvítající graffiti přebili novým, volal jsem tátovi, jestli nepřišel na něco účinnějšího. Řekl, že zjistil, že graffiti dobře odstraňuje firma  Odstraňování graffiti Brno. Nabízela mu ještě antigraffitovou ochranu preventivně do budoucna, ale táta to odmítl. Když ale zjistil, že se k nám sprejeři vrátili, řekl, že si asi firmu ještě přivolá.

Fasády bez graffityPosprejované zdiGraffity na zdech a zídkách

A SERVIS LIPKA, s.r.o…

A SERVIS LIPKA, s.r.o. se u nás pustil do likvidace obou na sobě nasprejovaných graffiti, bylo to hodně náročné a omítka dostala hodně zabrat a museli jsme ji pak hodně opravovat. Pro jistotu jsme si nechali nanést antigraffitový nátěr a doufali, že v případě potřeby bude všechno fungovat tak, jak má. Zjistili jsme to hned po měsíci. Firma přijela nové graffiti odstraňovat velice brzy poté, co jsme ji přivolali. Udiveně jsme koukali, jak snadno šlo tentokrát graffiti odstranit. Potom už se jen posílila vrstva ochranného nátěru a bylo hotovo. Jednoduché, prosté, nenáročné.

Odstranění z betonu - pískovánímLícové zdivo - jak odstranit graffitiBeton je velice vhodná plocha pro graffiti

Táta měl podobnou zkušenost…

Táta měl podobnou zkušenost a neustále firmu chválil, jak skvěle se o všechno postarala a jak se mu nátěr vyplatil. Myslím, že se sprejeři musí divit, jak je možné, že to jejich graffiti na našich domech nikdy dlouho nevydrží.

Žádné komentáře

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *